
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Interface | Parallel |
| Output Current | 1 A |
| Max Supply Voltage | 6.8 V |
| Min Supply Voltage | 2.75 V |
| Operating Supply Current | 1.4 mA |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Chemistry/Technology | Power MOSFET |
| Applications | Battery Powered |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Load Voltage | 2.75 V to 6.8 V |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
Stock: 1722
Distributors
pcbx
Unit Price$1.81501
Ext.Price$1.81501
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.81501 | $1.81501 |
| 10 | $1.67053 | $16.70530 |
| 25 | $1.53289 | $38.32225 |
| 50 | $1.45256 | $72.62800 |
| 100 | $1.37644 | $137.64400 |
| 300 | $1.31925 | $395.77500 |
| 500 | $1.26444 | $632.22000 |
| 1000 | $1.22683 | $1226.83000 |
| 3000 | $1.17218 | $3516.54000 |
| 5000 | $1.11996 | $5599.80000 |
